Školy

Škôlky

Hračky a pomôcky

Akčný tovar

Novinky

Odporúčame

Kategórie

ŽIADOSŤ O KATALÓG
Banner SmileBonus

Búdka pre drozda a trasochvosta

https://elephant-smile.sk/9081-thickbox_default/budka-pre-drozda-a-trasochvosta.jpg Zobraziť plnú veľkosť

Rozmer: šírka / hĺbka / výška - vnútorné 15x15x19 cm, vonkajšie 23x23x24cm

Viac detailov

40,00 €

Znížená cena!

-4,00 €

44,00 €

Vážený zákazník,
pre zobrazenie akčných a zvýhodnených cien sa musíte zaregistrovať TU.
Viac informácií o bonusovom programe získate TU.

Zakúpením tohto produktu získate až 100 vernostných bodov. Za obsah Vášho košíka získate celkom 100 bodov . (Body nebudú pripočítané za nákup bonusových produktov za body.)


Vletový otvor: otvorený

Povrchová úprava je prevedený lazúrou.

Možnosti uchytenia búdky:

1. Pomocou zvislého dreveného závesu s dĺžkou cca. 40 cm a pomocou klincov zatlčených do kmeňa stromu . Týmto spôsobom stromu neuškodíte. Ide o spôsob uchytenia bežne vykonávaný ornitologickými organizáciami.

2. Pomocou kovovej retiazky na ľubovoľné miesto napr. pergola, vetva, trám, strieška a pod.
Na montáž nie je potrebné akékoľvek náradie. Retiazka priemer 8 mm 1 meter.

3. Pomocou plastových pások, ktoré majú dĺžku 1m a dajú sa tiež nadpájať. Veľkú výhodu je to že majú dlhú životnosť a pretiahnutím sa prispôsobia rastu stromu.

Drozd čierny je stredne veľký vták, o niečo menší ako hrdlička záhradná. Dospelý samec je matne čierny s oranžovo žltým zobákom a žltým krúžkom okolo očí. Samica je hnedastá s belavejším hrdlom a nezreteľne škvrnitou hruďou, nohy sú takmer čierne, zobák má tmavý, len čiastočne oranžový.
Trasochvost je veľkosti štíhleho vrabca (dĺžka tela 16,5-19 cm), s dlhým úzkym chvostom, ktorým neustále pohupuje hore a dole. Samec vo svadobnom šate má čierne temeno a šiju, ostro oddelenú od popolavosivého pláštika, biele čelo a veľkú čiernu náprsenku na hrudi. Krídla sú čierna s bielymi krídelnými páskami a bielymi lemami ramenných letiek, chvost čierny s bielymi okrajmi. Samica je podobná, ale má neostrý prechod medzi čiernou na temene a šedou na pláštiku.

Podobné produkty